Nasza woliera dla motyli jest obiektem edukacyjno – badawczym i stanowi dodatek do Ogrodów. Liczebność motyli w wolierze uzależniona jest od wielu czynników niezależnych od nas (pora roku, złe warunki atmosferyczne itp.).

 

 

Jeśli spodziewacie się mnogości owadów, to w naszym obiekcie tego nie doświadczycie – prowadzimy jedynie placówkę badawczą. Hodowane przez nas motyle nie stanowią atrakcji turystycznej.

 

Prowadzimy hodowlę motyli dziennych i nocnych, dzięki temu możemy prezentować cztery fazy rozwojowe tych owadów: jaja, larwy, poczwarki oraz imago. Jest to jedyny tego typu obiekt na Mazurach.

W ogrodzonej wolierze znalazły swój azyl rodzime gatunki motyli. Mieszkańcami naszej woliery są m.in.: Rusałki, Pazie, Bielinki. W wolierze posadzone są rośliny nektarodajne, które dostarczają pokarm owadom, znajdują się tu m.in: budleje, wiciokrzewy, sadźce itp. 

Przed wolierą znajduje się dzika łąka, na której swobodnie rosną pokrzywy, podagryczniki i trawy - są to rośliny żywicielskie dla żarłocznych gąsienic.


 

Prowadzimy projekt liczenia populacji motyli, który trwa 2 miesiące (lipiec i sierpień) każdego roku.
Osoby chętne powinny w słoneczny, bezwietrzny dzień wyjść do ogrodu, na łąkę lub polanę i policzyć motyle jakie się zauważy, z podziałem na ich gatunki. Pomocna przy tym może być stworzona przez nas karta z rysunkami najpopularniejszych gatunków naszych rodzimych motyli. Jednorazowe liczenie zajmuje około 15 minut i stanowi świetną zabawę dla dzieci.

 

Możecie pobrać kartę klikając na nią prawym przyciskiem myszy a następnie "zapisz grafikę jako"

 

 

 

 

 

 
OGRODY MARKIEWICZ - MARCINKOWO 33A, 11-700 MRĄGOWO